İzmir Oto Ekspertiz

İzmir Oto Ekspertiz

En İyi İzmir Oto Ekspertiz Firmaları

En İyi 5 İzmir Oto Ekspertizi

İzmir’in en iyi oto ekspertiz firmaları. Yorumlar, tavsiye ve önerileri oku. Fiyatları öğren ve izmir oto ekspertiz konusunda deneyimli firmalara ulaşmanın en kolay yolunu kullan.

Oto Ekspertiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ekspertiz; birçok yerde karşımıza çıkan bir kavramdır. Konut kredisi almak istediğimiz zaman satın alınacak olan eve ekspertiz işlemleri uygulanır. Bu sayede, evin gerçek değeri belirlenir. Ekspertiz; farklı sektörlerde de bilinen bir kavramdır. Eksper; herhangi bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelir. Oto ekspertiz ise ustaların birtakım ekipmanlar ile otomobilleri detaylı bir şekilde incelemesi ve onlar hakkında görüş bildirmesi sürecini ifade eder.

izmir oto ekspertiz
izmir oto ekspertiz

Airbag Kontrolü Yapan Ekspertiz İzmir

İzmir ilinde airbag kontrolü yapan yerler her ne kadar sayısı yüksek olsa da bu konuda ve kendi alanında uzman oto ekspertiz firmalarına airbag sağlamlık kontrolü yaptırılması gerekmektedir. Otomobillerde sürücülerin ve yolcuların güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan airbag koruma sisteminde eğer airbag daha önce açılmış ise yapılan kontrollerde bu durum mutlaka ortaya çıkmaktadır. Ayrıca airbagi daha önce açılmış araçların görmüş oldukları tamir işlemleri yapılan ekspertizde ortaya çıksada tekrar bir kaza durumunda açılıp açılmaması konusunda yine izmir airbag kontrolü yapan yerler size yardımcı olacaktır.

 

Oto Ekspertiz Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oto ekspertiz işlemleri sırasında dikkat edilen birçok detay bulunmaktadır. Aracın geçmiş yıllarda geçirmiş olduğu kazalar başta olmak üzere değişen parçaları, mekanik aksamında bozulan yerleri, ilerleyen zamanlarda masraf yaratabilecek potansiyel kusurları olmak üzere birçok kritere bakılmaktadır. Sonuç olarak, oto ekspertiz; önemli bir işlemdir. Araç satın almak isteyenlerini işini iyi yapan oto ekspertiz İzmir ihtiyacı bulunur. Oto ekspertiz sürecinin bitmesiyle beraber bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı ve sözlü olmak üzere birtakım bilgiler verilmektedir. Oto ekspertiz yapılmadan ikinci el araç satın almak asla tavsiye edilmez. Oto ekspertiz sektörünün gelişmesiyle beraber bu alanda kaliteli ve hesaplı hizmet sunan oto ekspertiz İzmir bulunması da kolay hale gelmektedir.

izmir oto ekspertiz
izmir oto ekspertiz

Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıfır kilometre araç fiyatlarının son zamanlarda döviz kurlarına bağlı olarak yükselmesi tüketicileri ikinci el araba almaya yönlendirmektedir. Her marka ve ihtiyaca yönelik araç bulabileceğiniz ikinci el pazarında, bu kadar fazla seçeneğin olması ve oluşabilecek tehlikeli durumlar nedeniyle karar verme süreci alıcıları oldukça zora sokmaktadır O halde araba alırken bazı son derece dikkatli ve özenli davranmamız gerekiyor. Araba alırken bize yardımcı olacak oto ekspertiz firmalarını iyi araştırmalı güvenilir olanlarını tercih etmeliyiz. İzmir de bu iş için kurulmuş firmalar bulunmaktadır. İzmir oto ekspertiz firmalarında arabalarla ilgili  kaporta, boya, motor, mekanik, fren, süspansiyon, dinamometre, iç ve dış kondisyon, OBD, beyin testleri ve aracın borç, ceza sorgulamaları gerçekleştirilmektedir. İzmir oto ekspertiz firmalarında ayrıca satın alacağımız araçla ilgili ruhsat sahiplik yılını, aracın kaç yıldır bu kullanıcıda olduğunu, aracın kaç yıldır kaskolu kullanıldığı da dahil olmak üzere bu hizmetten faydalanarak kolayca öğrenebilirsiniz. Kişilerden yaptığımız alımlarda önemli olan aracın kısa sürede devir görmüş olmaması, aracın alındığı kişinin ruhsat sahipliğinin süresinin kısa olmamasına dikkat etmek gerekir. Buna alternatif olarak ikinci el araba alım satımı yapan, İzmir oto ekspertiz firmalarınca ekspertiz ve kilometre garantisi veren firmalardan da aracınızı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Satın alacağımız aracın dış görünüşü elbette hepimiz için önemlidir. Lakin şehrin ve trafiğin yoğunluğundan dolayı ya da çoğu kullanıcının park yeri bulmakta yaşadığı sorunlardan dolayı hafif ve büyük ölçekli kazalara maruz kalan araçların durumunu öğrenmek her araç satın almak isteyen tüketicinin hakkıdır. Bu nedenle almaya karar verdiğimiz ikinci el otomobilin kurumsal bir kimlik altında hizmet veren, tüm detayları inceleyen, yazılı ve kaşeli bir rapor halinde tüketiciye sunan İzmir oto ekspertiz firmalarından aracımızın durumunu sağlıklı bir şekilde öğrenebiliriz. Aracın motor ve mekanik durumunun kontrolü ve gerekli incelemelerin kullanılmış araçlarda kesinlikle yapılması gerekir bu kontroller ilerde karşımıza çıkacak plansız masraflar dizisini önlemek için gereken bir uygulamadır. İzmir oto ekspertiz firmaları tarafından yapılan bu kontrollerde aracın alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, ön takımında bir problem olup olmadığına bakılır. Aracın yağ ve egzoz kaçakları tespit edilir.

Oto Ekspertiz Neden Önemlidir?

İkinci el otomobil pazarına duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Ancak, bu pazarda birbirinden garip ilanlarla karşılaşmak mümkündür. Kadın sürücüden hasarsız araç veya öğretmenden satılık otomobil gibi ilanların asıl amacı satılmak istenilen aracın herhangi bir hasarının veya masrafının olmadığı noktasında daha inandırıcı olmayı başarmaktır. Ancak, aracını satmak isteyenlerin bu konuda yanıltıcı bilgi vermesine de rastlanır. Bu noktada, ikinci el araç satın almak isteyenlerin araç sahipleriyle görüşmesi ve oto ekspertiz raporu almak istediklerini de belirtmesi şarttır. İzmir oto ekspertiz.

 

 

arıza tespit izmir ekspertiz
arıza tespit izmir oto ekspertiz

İzmir Oto Cerrah Ekspertiz

Sık Sorulan Sorular

İzmir Oto Ekspertiz. Kaza kaydı olmayan birçok araç vardır. İzmir oto ekspertiz konusunda, araçların önemli bir kısmının dışarıda onarılmış olma ihtimali bulunur. Bu yüzden, aracın oto ekspertiz raporu dikkatli bir şekilde okunmalıdır.

Araç satmak isteyen insanların birçoğunun farklı amaçları bulunur. Araç kilometresini düşürerek satmaya çalışanlar başta olmak üzere aracın geçmiş bakım ve muayenelerinden hiçbir şekilde bahsetmeyenlere de rastlanır. Oto ekspertiz; aracın kilometresiyle ilgili olarak net bilgi vermese de geçmiş bakım ve muayene kayıtlarını ortaya çıkaracaktır. Bu sayede, kilometre ile ilgili fikir edinilebilir.

Oto ekspertiz İzmir hizmetinden faydalanmak için ilk olarak randevu alınmalıdır. Araç; randevu saati geldiğinde detaylı kontroller için bayiye götürülmelidir. Detaylı oto ekspertiz işlemleri sayesinde bilhassa otomobilin geçmiş kazalarının varlığı hakkında bilgi edinilecektir.

Otomobil; test sırasında birçok cihaza bağlanmaktadır. Kontrollerin tamamı bilgisayar ortamında yapılır. Araca ilk olarak motor testi uygulanır. Aracın gücü, yıpranma payı ve aşınma durumu hakkında bilgi alınır. Bir sonraki aşamada ise bilgisayarlar ve teknik ustalar ile beraber aracın boya, kaporta, yıpranan parçaları, değiştirilen parçaları, boyanan parçaları, kazaya karışıp karışmadığı durumu gibi hususlarda kontroller yapılmaktadır.

Oto ekspertiz İzmir sürecinde tüm testler ayrı ayrı olacak şekilde ustalar tarafından yapılır. Ayrıca, detaylı raporlar hazırlanır. Süspansiyon, fren test, tekerlek gücü ölçümü gibi testler en son teknolojiye uygun olarak yapılır.

Oto ekspertiz işlemini talep eden kişi aracı satın alacak kişi olduğundan bu ücreti de kendisi ödeyecektir.

Arayın
Konum